Falken Azenis FK520: Dostupnejšie kvalitné UHP pneu

Falken Azenis FK520 sú nové UHP pneumatiky od Falken, ich výhodou sú výborné vlastnosti za výhodnejšie peniaze ako známejší značkoví konkurenti.

Falken Azenis FK520 sú nové UHP plášte v triede Y, teda zvládnu rýchlosti do 460 km/h. Sú tak konkurenciou pre mainstreamovejších konkurentov ako Michelin Pilot Sport, Pirelli P Zero alebo tiež nové Continental SportContact 7. Falken Azenis FK520 sú dizajnované pre precízne riadenie so skvelou spätnou väzbou od pneumatík ako aj skvelý grip pneumatík.

Dosahuje toho viacerými cestami. Napríklad, vnútorná štruktúra je spevnená materiálom s názvom Aramid, čo je umelý tkaný polymér podobný Kevlaru. Toto zosilnenie poskytuje väčšiu stabilitu pod nátlakom a tak produkuje viac precíznu spätnú väzbu z riadenia. Falken-u sa podarilo tiež znížiť hmotnosť pneumatiky o 10% v porovnaní s predchodcom, čo redukuje neodpruženú hmotu aj valivý odpor pneumatiky.

Samotný materiál behúňa bol optimalizovaný tak, aby zostal rozmerovo nezmenený pri vysokom zaťažení. Samotné boky majú okrajovú úpravu diamantom, čo znižuje hlučnosť od vozovky, ktorá je častým neduhom UHP pneumatík.

Celkovo boli navrhnuté aby exclovali v suchých aj mokrých podmienkach, bez neveľkých kompromisov aj v studenom počasí, čo je zase častý problém UUHP pneumatík ako Michelin Cup 2 alebo Pirelli P Zero Corsa.

Dostupná bude už teraz, na Jar 2022, v 81 rozmeroch medzi veľkosťami 17-21 palcov, čo je veľkosť, ktorá používa väčšina športových vozidiel či SUV.

Foto: Falken

Related posts