Aston Martin DBX By Mansory je divočina.

Mansory si vzalo do dielne najpredávanejšie vozidlo značky, SUV DBX, a, no, vzniklo z toho toto…

To, že Aston Martin DBX je najpredávanejším vozidlom značky je v dobe popularity SUV pochopiteľné. Luxusný úpravca Mansory si ho teraz vzal na starosť a vylepšil ho.

Maska vozu zaujme prepracovaným nárazníkom s karbónovými doplnkami, na ne naväzujú širšie blatníky aj výrazné prahy. Vzadu si zrak ukradne dvojica karbónových krídiel, jedno na streche a jedno na dverách kufra. A oba by vraj mali byť funkčnými prvkami, ktoré spolu s výrazným difúzorom zlepšujú aerodynamiku vozidla.

Ako je isto vidieť, auto je taktiež znížené, vďaka čomu vyzerá viac ako veľký hatchback, než SUV. Oblúky obývajú masívne 24 palcové kolesá navrhnuté, aby zlepšovali chladenie brzdného výkonu. Obúvajú pneumatiky 295/30 R24 vpredu a 355/25 R24 vzadu.

Výkon dva krát prepĺňaného motora V8 vzrástol z 550 koní na 800 koní a krútiaci moment z 700 Nm na 1000 Nm. K dosiahnutiu týchto čísel vďačí výmene turbodúchadiel, výfukového systému (s dvoma verziami), novým vzduchovým filtrom a samozrejme úpravou riadiacej jednotky motora. Priemerná spotreba takéhoto upraveného auta je 16.7 l/100km, aspoň udávaná.

Aston Martin DBX by Mansory tak na 100 km/h zrýchli za 3.8 sekundy s maximálnou rýchlosťou na hodnote 325 km/h.

Vizuál vozidla je samozrejme v čiernej farbe s jemnými detailmi v limetkovej zelenej. Tejto kombinácii korešponduje aj interiér.

Foto: Mansory

Related posts